Dlaczego w świecach sojowych NaturaCandles używamy wyłącznie naturalnych olejków eterycznych ?

Dlaczego w świecach sojowych NaturaCandles używamy wyłącznie naturalnych olejków eterycznych ?

Tworząc NATURALNE ŚWIECE SOJOWE pragniemy dostarczyć naszym Klientom nie tylko niezwykłe doznania zapachowe mające moc aromaterapii, ale i zachęcić ich do dbałości o nas samych i środowisko. Na rynku dostępnych jest bardzo wielu producentów świec, dlaczego więc warto zaufać właśnie nam?         

NaturaCandles = Czysta natura

Cały proces tworzenia świec – od ich rozlewania do szklanych pojemniczków wielokrotnego użytku zapewniający minimalistyczny wygląd naszych świec, poprzez fakt, iż są rozlewane ręcznie w Polsce z wykorzystaniem wyłącznie sprawdzonych naturalnych olejków i wosku sojowego zapewniających niepowtarzalne walory zapachowe, a kończąc na papierowym stylowym opakowaniu i wypełnieniu naturalną wełną drzewną - gwarantuje stworzenie produktu przyjaznego i bezpiecznego dla człowieka, środowiska i całej planety.

Z własnych przekonań i wynikającej z nich troski o życie postanowiliśmy używać wyłącznie naturalnych olejków eterycznych stworzonych przez naturę, a nie przez człowieka w laboratorium. Dzięki temu nasze produkty są bezpieczne oraz nie zwiększają ilości trujących toksyn wokół nas.

Większość przemysłowych producentów świec negatywnie wpływa na środowisko naturalne tworząc świece zapachowe z wosków parafinowych z użyciem syntetycznych kompozycji zapachowych oraz dodatków chemicznych. Często też nazywają świece naturalnymi, ponieważ używają do ich produkcji naturalnego wosku sojowego, natomiast olejki zapachowe w nich zawarte są zazwyczaj syntetyczne !!! Dlatego należy zawsze sprawdzać skład świecy wybierając tylko te najwyższej jakości tworzone wyłącznie z naturalnych składników, jak ŚWIECE SOJOWE NaturaCandles.

Jakie rodzaje zapachów możemy znaleźć w świecach innych producentów i czy wszystkie są naturalne ?

Podstawowy najtańszy składnik zapachowy świec to popularny i jednocześnie tani olejek zapachowy lub kompozycja zapachowa. Zazwyczaj jest to w pełni syntetyczna substancja stworzona w laboratorium, aby w jak największym stopniu przypominała zapach naturalny. Jeżeli producent świecy zapachowej nie podaje informacji, że jest to naturalny zapach, to nie ma on nic wspólnego z naturalnym olejkiem eterycznym i nie ma żadnych właściwości przypisywanych olejkom eterycznym. Syntetyczne substancje zapachowe mogą być oparte na produktach ubocznych ropy naftowej, mogą zawierać parabeny oraz inne związki chemiczne stosowane do ich konserwacji. Niestety producenci nie muszą ujawniać składu tych środków, ponieważ są one utajnione i dopuszczone do ogólnego stosowania. Nie wiemy więc niestety, jak duże negatywne skutki na organizm ludzki będą miały te środki w przyszłości.

Olejek identyczny z naturalnym to również olejek syntetyczny, który często spotykamy w świecach, ale w porównaniu do olejków zapachowych zawiera on mniej związków syntetycznych. Olejki te naśladują chemiczne DNA oryginalnego olejku eterycznego, ale nie są wydobywane z prawdziwej, naturalnej rośliny. Takie olejki mogą mieć bardzo zbliżony zapach, ale nie mają takich samych właściwości terapeutycznych jak olejki eteryczne.

Przyjmując nawet, że syntetyczne olejki zapachowe są bezpieczne to profil ich aromatu, nie jest tak złożony i nie ma żadnych terapeutycznych właściwości jak naturalny olejek eteryczny. Aromaty zawarte w olejkach eterycznych współdziałają ze sobą tworząc głęboki, złożony i naturalny zapach.

Naturalne olejki eteryczne oczywiście nie są cudotwórcze i nie leczą, lecz mogą pozytywnie wpływać na nasz nastrój czy stan emocjonalny, dlatego stosujemy je w NATURALNYCH ŚWIECACH SOJOWYCH NaturaCandles.

A jak człowiek wyczuwa oraz rozróżnia zapachy ?

Oczywiście człowiek nie ma tak wrażliwego nosa jak niektóre zwierzęta, jednak jest on wystarczająco wyczulony aby rozróżnić syntetyczny, silny zapach od naturalnego, delikatnego zapachu olejku eterycznego. Jesteśmy w stanie odróżnić syntetyczny zapach świecy „truskawkowej” od zapachu prawdziwej truskawki. Z łatwością możemy porównać zapach świeżej pomarańczy z pomarańczowym olejkiem eterycznym i odróżnić od pomarańczowego zapachu syntetycznego. Kolejną różnicą jest sposób uwalniania zapachu świecy podczas palenia. Sztuczne zapachy stworzone są tak, aby efekt zapachowy był natychmiastowy i mocno wyczuwalny. Niestety w ten sposób staje się on często przytłaczający, a czasami wręcz nieprzyjemny i męczący dla niektórych osób. Zapachy naturalne nie są tak mocne i przytłaczające jak zapachy syntetyczne, dzięki czemu są one akceptowalne przez wszystkie osoby ich używające.        

Dlaczego 99% producentów świec sojowych stosuje sztuczne zapachy ?

Odpowiedź jest prosta: sztuczne zapachy są nawet kilkadziesiąt razy tańsze niż olejki eteryczne. Ponadto używając syntetycznych zapachów można tworzyć sztuczne, intensywne zapachy bardziej przyciągające uwagę, których nie da się osiągnąć przy użyciu naturalnych olejków eterycznych i nie występują w czystej postaci w naturze. Dlatego dostępnych jest mnóstwo ZAPACHOWYCH ŚWIEC SOJOWYCH o cukierkowych, owocowych aromatach, zapachu coli czy cappuccino, które nie występują w formie naturalnych olejków eterycznych. Zapachy te mają niewiele wspólnego z naturalnymi olejkami eterycznymi, a mimo to takie świece są często opisywane i oferowane jako 100% naturalne produkty.

Mamy nadzieję, że ten post pomógł Wam w wyjaśnieniu czym różnią się zapachy używane w produkcji świec sojowych jak i parafinowych. Wyjaśnił, dlaczego warto wybierać NATURALNE ŚWIECE SOJOWE wytworzone wyłącznie z naturalnych składników, takich marek jak NaturaCandles.  

Zapraszamy do sklepu NaturaCandles !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl