Pytania i odpowiedzi

 Jak używać świec zapachowych NaturaCandles ?

 1. Pierwsze palenie świecy powinno trwać około 2-4 godzin. W tym czasie wosk w świecy powinien wytopić się do krawędzi naczynia.
 2. Przed kolejnym zapaleniem świecy zapachowej przytnij knot do około 0,5 cm długości.
 3. Każde kolejne palenie świecy powinno trwać przynajmniej 1-2 godzin, aby zapobiegać „tunelowaniu” świecy. W tym czasie wosk w świecy powinien wytopić się do krawędzi naczynia.
 4. Nie należy palić świecy dłużej niż 3-4 godziny.
 5. Nie wypalaj świecy do samego spodu naczynia, aby nie spowodować uszkodzenia naczynia, pozostaw około 1 cm na dnie.
 6. Zawsze ustawiaj świece na równiej powierzchni, odpornej na ciepło.
 7. Pal świece w strefie wolnej od przeciągów, z dala materiałów łatwopalnych, od zasłon, książek, koszy, odzieży, otworów wentylacyjnych i wentylatorów itp.
 8. Świece należy palić zawsze w zasięgu wzroku i nie zostawiać ich zapalonych bez nadzoru.
 9. Zachowaj szczególną ostrożność podczas palenia, jeśli w pobliżu znajdują się dzieci oraz zwierzęta.
 10. Przechowuj świece zapachowe z dala od bezpośredniego światła słonecznego oraz źródeł ciepła. Przechowuj świece w chłodnym, suchym miejscu.
 11. Przed ponownym zapaleniem pozwól świecom ostygnąć i stwardnieć (nawet świece potrzebują odpoczynku).
 12. Nie zostawiaj resztek zapałek, czy wypalonego knota w wosku świecy.
 13. Przewietrz pomieszczenie po każdym dłuższym paleniu świec.

 

W jaki sposób palić świecę za pierwszym razem ?

Bardzo ważne, aby pierwsze palenie świecy zapachowej trwało od około 2 do maksymalnie 4 godzin. Świece najmniejsze czyli 60 ml potrzebują około 1 godziny aby wosk wytopił się do krawędzi szklanego pojemnika, a świeca o pojemności 250 ml potrzebuje około 2 godzin aby osiągnąć taki stan.

Czas palenia świecy oczywiście uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od temperatury czy wilgotności w pomieszczeniu w którym jest palona. Naturalna świeca zapachowa podczas pierwszego palenia „zapamiętuje” kałużę stopu wosku, która pomaga zapobiegać „tunelowaniu” świecy w środku pojemnika. Tutaj również uwalniany jest cały pachnący naturalny aromat olejków, dzięki któremu uzyskasz najlepszy efekt zapachowy. Jeśli nie czujesz zapachu świecy, oznacza to, że wybrany rozmiar jest za mały dla danego pomieszczenia. Zastanów się nad umieszczeniem kilku świec w jednym pokoju, aby zwiększyć ich aromatyczność, bądź wybierz większą świecę.

 

Dlaczego warto palić sojowe świece zapachowe NaturaCandles ?

W dzisiejszych czasach świece nie służą nam do oświetlania pomieszczeń, ale mają nadać wnętrzu przyjemny blask służący odprężeniu.

Świece zapachowe NaturaCandles wykonane są z naturalnego wosku sojowego, dzięki czemu zapewniają naturalne relaksacyjne oświetlenie, bez efektów ubocznych związanych z paleniem parafiny. Nie musisz się martwić dymem oraz toksycznymi oparami, ponieważ naturalne świece sojowe ich nie wydzielają  w przeciwieństwie do tradycyjnych świec parafinowych.

Wosk używany w naszych świecach sojowych pochodzi z odnawialnych, naturalnych upraw, jest biodegradowalny, a przede wszystkim nietoksyczny.

Świece zapachowe NaturaCandles pomagają włączyć pozytywny, naturalny, relaksujący nastrój w każdym miejscu, w którym ich używamy.

 

Czym jest wosk sojowy w świecach zapachowych NaturaCandles ?

Stosowany w świecach NaturaCandles 100% naturalny wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi bez chemicznych dodatków, barwników oraz parabenów.  Uprawa soi jest wolna od pestycydów oraz szkodliwej chemii, a jej zasoby są odnawialne. Naturalny wosk sojowy jest bezpieczny, nietoksyczny i całkowicie biodegradowalny.

 

Czy świece zapachowe NaturaCandles są wegańskie ?

TAK!!! Nasze świece NaturaCandles są wegańskie, a ich składniki nie są testowane na zwierzętach. Do przygotowania końcowego wyrobu używamy wyłącznie sprawdzonych półproduktów, które nie są testowane na zwierzętach oraz nie zawierają składników odzwierzęcych.

 

Czy świece zapachowe NaturaCandles są bezpieczne ?

TAK, świece zapachowe NaturaCandles są bezpieczne. Stosowany przez nas 100% naturalny wosk sojowy jest całkowicie bezpieczny i biodegradowalny. Należy pamiętać, że niektóre świece dostępne na rynku mogą zawierać dodatkowe składniki szkodliwe dla zdrowia. Kupując nową świecę na bazie wosku sojowego należy wybierać świadomie bezpieczne produkty. Świece zapachowe NaturaCandles nie zawierają niebezpiecznych barwników oraz stabilizatorów. 

 

Jak używać woski zapachowe NaturaCandles ?

Wosk zapachowy NaturaCandles wytworzony jest z naturalnego wosku sojowego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych.

Wosk zapachowy umieszczamy w kominku do aromaterapii, pod którym zapalamy świeczkę w celu jego podgrzania. Po rozpuszczeniu wosku zacznie uwalniać się piękny zapach w pomieszczeniu. Po pewnym czasie wosk wypali się w całości, należy więc dodać kolejny kawałek wosku zapachowego do kominka.

 

Jak długo należy palić świecę zapachową NaturaCandles ?

Konieczne jest, aby świeca paliła się, aż naturalny wosk sojowy stopi się do krawędzi szkła za każdym razem, gdy zostanie zapalona. W ten sposób zapewnimy maksymalne i najskuteczniejsze spalanie wosku, a aromat zapachowy świecy będzie najpełniej uwolniony. Zwykle może to zająć od 1 do 3 godzin. Nigdy nie pal świecy dłużej niż 4 godziny.

 

Jak dbać o knot świecy ?

 1. Przed każdym użyciem świecy zapachowej NaturaCandles przytnij knot do długości 5-6 mm i upewnij się, że jest ustawiony pionowo. Jeżeli knot jest zbyt długi, wytworzy się czarny dym, więc knot i świeca będą palić się zbyt szybko.
 2. Unikaj przycinania knota zbyt krótko, ponieważ spowoduje to problemy z spaleniem oraz efekt tunelowania (nie wypalony wosk pozostaje na obrzeżach pojemnika świecy).  

 

Czy mogę wypalić świecę do samego dna szklanego pojemnika ?

Nie zalecamy takiego działania. Nigdy nie należy wypalać świecy do dna pojemnika. Jest to niebezpieczne gdyż może spowodować przegrzanie się opakowania i jego pęknięcie lub uszkodzenie powierzchni, na której ustawiona jest świeca. Należy zostawić około 1 cm wosku na dnie świecy. Następnie można umyć pojemnik gorącą wodą z mydłem i ponownie użyć. Można również zgłosić się do nas o jej ponowne uzupełnienie (zlecenie spersonalizowane).

 

Jak zapobiec zbieraniu się wosku z jednej strony świecy?

Powodem może być knot, który przesunął się w przeciwną stronę. Należy go więc przesunąć bliżej środka świecy lub pochylić w stronę niewypalonej ścianki, aby uległa roztopieniu. Nie używaj palców do tej operacji.

    

Knot jest zgrubiały i czarny na końcu, a podczas palenia dymi.

Knoty bawełniane wytwarzają „grzybek” i jest to naturalny efekt palenia knota. Zawsze usuwaj wypaloną końcówkę knota „grzybek”przed kolejnym paleniem świecy.

 

Jak usunąć plamę z rozlanego wosku sojowego ?

Używany przez nas wosk sojowy jest w 100% naturalnym, biodegradowalnym produktem i można go w prosty sposób usunąć za pomocą ciepłej wody z mydłem. Nie zostawia plam jak parafina i jest w 100% usuwalny.

 

Jak długo palą się świece NaturaCandles ?

Naturalne świece sojowe palą się znacznie dłużej niż świece parafinowe - (30-50% dłużej). Nasze świece posiadają informację na stronie internetowej produktu o maksymalnym czasie palenia. Maksymalny czas palenia jest oczywiście uzależniony od wielu czynników oraz otoczenia, w którym świeca jest palona. Szybkość spalania i charakterystyka świecy mogą się różnić także w zależności od temperatury w pomieszczeniu, w którym jest palona.

 

Czy mogę wykorzystać pojemnik po spalonej świecy ?

TAK, zachęcamy do ponownego używania pojemników po świecach. Świece zapachowe NaturaCandles wspierają trend Zero Waste, dlatego zachęcamy do ponownego wykorzystania pojemników po świecach do przechowywania produktów w domu. Wystarczy umyć szklany pojemnik w ciepłej wodzie ze środkiem myjącym lub po prostu wstawić go do zmywarki z innymi naczyniami. 

Natomiast dla osób, które chcą wykorzystać swoje stare ulubione pojemniki, kubeczki, czy inne sentymentalne naczynia, proponujemy usługę Stwórz własną Natura świecę zapachową.

Jeżeli nie chcesz ponownie wykorzystać zużytych opakowań po świecach to podlegają one recyclingowi więc zachęcamy do wyrzucenia ich do odpowiednich pojemników na śmieci.

 

Dlaczego wosk sojowy podczas spalenia zmienia kolor ?

Składniki naturalne oraz olejki używane w naszych świecach nie zawierają sztucznych barwników oraz stabilizatorów utrzymujących jednolity kolor wosku. Duża zawartość olejków eterycznych może wpływać na zmianę koloru wosku podczas jego palenia i jest to proces całkowicie naturalny, niewpływający na jakość produktu.

 

Wosk topi knot i gasi świecę, co mam zrobić?

Może to być spowodowane tym, że świeca nie paliła się wystarczająco długo, aby kałuża wosku sięgnęła boków słoika świecy. Konieczne jest, aby świeca paliła się, aż wosk stopi się do krawędzi szkła za każdym razem, gdy zostanie zapalona, aby zapewnić maksymalne i najskuteczniejsze spalanie. Zwykle może to zająć od 1 do 3 godzin.

 

Dlaczego świeca sojowa ma matowy wygląd ?

Nie martw się. To znak, że Twoja świeca jest w 100% naturalną sojową świecą zapachową.

Świece zapachowe NaturaCandles nie zawierają barwników. Nie oznacza to, że soja pozostaje biała. W zależności od zastosowanego olejku eterycznego wosk sojowy może przybrać różne odcienie bieli, kremu, a czasem żółci. Zapewniamy, że wynika to wyłącznie z zastosowanego zapachu i jest naturalnym efektem.

Chroń świecę przed światłem. Nie używamy chemicznych stabilizatorów, dodatków, pestycydów, herbicydów, ani żadnych materiałów modyfikowanych genetycznie, co oznacza, że w przypadku wystawienia na długotrwałe działanie promieni UV lub świetlówek, świeca może zmienić kolor na żółty. NIE wpływa to na jakość naszych produktów.

 

Czym jest biała powłoka pojawiająca się na świecach sojowych ?

Jest to całkowicie naturalny efekt użycia wosku sojowego, unikalny dla wosków roślinnych, zwłaszcza soi. Biała powłoka to naturalny wosk rekrystalizujący i próbujący powrócić do swojego naturalnego stanu.

 

Dlaczego ścianki świecy wyglądają jak „zamrożone” ?

Wszystkie woski sojowe bez stabilizatorów mogą tak wyglądać. Na szczęście jest to znak, że używamy 100% naturalnego wosku sojowego. W 100% naturalnym produkcie spodziewaj się wcześniejszego lub późniejszego efektu „zamrożenia” szkła świecy. Nie ma to wpływu na jakość spalania, ani działanie świecy.

 

Co zawierają świece zapachowe NaturaCandles ?

Nasze świece zapachowe są wykonane ze 100% naturalnego wosku sojowego bez stabilizatorów chemicznych, dodatków, pestycydów, herbicydów. Nasz wosk sojowy zawiera najwyższej jakości olejki eteryczne i/lub olejki zapachowe (w zależności od linii świec) wolne od ftalanów i bezpieczne dla skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl